Kwi 22

Blisko natury

Kategoria: Dom, Drzwi, Elewacja

Dom parterowy wykończony materiałami naturalnymi, dzięki którym wydaje się zrośnięty z ziemią i otoczeniem. Ciężaru dodaje mu dachówka ceramiczna, ceglana lub kamienna okładzina elewacji, najczęściej o nierównomiernej powierzchni i grubej fakturze. Drzwi do takiego domu muszą wizualnie zamykać dom równie solidnie jak ściany, mogą więc być kasetonowe, z wypukłymi płycinami, drewniane lub w okleinie drewnopodobnej. Dobrze wyglądają pełne, ewentualnie z niewielkim przeszkleniem. Małe okienko nawet podkreśli grubość skrzydła.

Prostota niezwyczajna
Segment domu szeregowego albo kostkę remontuje się często, nie zmieniając bryły ani dachu. Proste kształty okien, niewidoczny dach, piętrowa bryła – do takiego domu nie będą pasowały secesyjne wzory, witraże w okienkach czy łukowe zwieńczenia. Z drugiej strony, dobry elegancki detal jest właśnie tym, czego potrzeba, aby odnowiony dom nie kojarzył się z siermiężną przeszłością i złapał współczesny klimat. Drzwi mogą być drewniane, płaskie lub z oszczędnym podziałem, najlepiej w jasnym i ciepłym odcieniu. Nowocześnie wyglądają z dodanym z boku wysokim przeszkleniem. Mogą być zupełnie gład-kie, łączone z dużymi metalowymi pochwytami. Wyjątkowo uważnie należy dobierać szczegóły: klamki, szyldy i rozetki. Wskazany jest nowoczesny design, czyli piękna forma bez ozdób.

Podobne wpisy:
  1. Podmiejska wygoda
  2. Jaki dom, takie drzwi
  3. Kolor drzwi
  4. Podział drzwi ze względu na konstrukcję
  5. Drzwi jak ulał

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz

Możesz używać następujące tagi i atrybuty HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>