Kwi 26

Nowe okno – stary parapet wewnętrzny

Kategoria: Budownictwo, Dom, Okna

Przy wymianie okien nie jest konieczny montaż nowego podokiennika. Jeżeli stary jest w dobrym stanie, nie demontujemy go, tylko do jego zewnętrznej krawędzi dosuwamy ramę okna. Przestrzeń powstałą między ramą i ościeżem wypełniamy pianką montażową, a od zewnątrz montujemy nowy podokiennik.

U każdego sprzedawcy można sprawdzić dopuszczalne wymiary okien. Dla okien PCW przyjęte jest, że szerokość skrzydeł w oknach uchylno-rozwieralnych nie powinna być większa niż 1,2 m, w drzwiach balkonowych – niż 1,6 m, a w oknach nieotwieralnych – 3,5 m. Ich wysokość nie powinna przekroczyć 2,5 m. Okna drewniane i aluminiowe mają nieznacznie większe dopuszczalne wymiary. Warto pamiętać, że maksymalne rozmiary każdego typu okien są podane w aprobacie technicznej produktu. Kupujący może prosić o okazanie takiej aprobaty i sprawdzić, jaki wymiar jest dopuszczalny. Gdy zamawiane przez nas skrzydła okien przekraczają dopuszczalne gabaryty, trzeba się zastanowić nad podziałem skrzydła na mniejsze powierzchnie. Poprawi to sztywność okna, a tym samym zmniejszy odkształcalność i wrażliwość na uszkodzenia.

Pamiętaj o węgarku
Jeżeli w ościeżu jest wymurowany duży węgarek, musimy to uwzględnić przy wymiarze zamawianego okna. Może się okazać, że zasłania on część skrzydła. Trzeba wówczas zamówić mniejsze okno z ościeżnicą poszerzoną o profil dodatkowy.

Podobne wpisy:
  1. Jak wybrać i zamontować parapet wewnętrzny
  2. Okno i jego walory
  3. Sposoby montażu parapetów okiennych
  4. Zasady dla wszystkich…
  5. Jak wybrać dobre okna
komentarze: 0 » tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz

Możesz używać następujące tagi i atrybuty HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>