Sty 15

Nowoczesne systemy uszczelniania

Kategoria: Okna

Nowoczesne systemy uszczelniania gwarantują praktycznie całkowitą odporność na przenikanie wody, podmuchów wiatru, pyłków, kurzu, hałasu, a także ograniczają ucieczkę ciepła z pomieszczeń. Stosowane produkty (najczęściej EPDM) są elastyczne, odporne na starzenie, zmienną temperaturę, uszkodzenia i działanie większości środków czyszczących. Standardowo w ramach skrzydła i ościeżnicy umieszcza się na całym obwodzie po jednej uszczelce przylgowej. Niekiedy w skrzydle dodatkowo pojawia się trzecia uszczelka środkowa. Takie rozwiązanie zawsze jest stosowane w oknach energooszczędnych. W strefie przyszybowej dodatkowo używa się silikonu. Uszczelki zawsze osadza się w specjalnych wrębach profili okiennych. W oknach drewnianych nie mają one skomplikowanego kształtu, a uszczelki po prostu wciska się w odpowiednie miejsca, więc łatwo w razie potrzeby wyjąć je i wymienić na nowe.

Okucia
W ciągu ostatnich lat znacznie zmienił się standard w zakresie funkcji okuć okiennych. To, co dawniej wyróżniało określone okna – możliwość rozwierania i uchyłu skrzydła oraz mikrowentylacja – dziś stanowi podstawę każdej oferty, a producenci proponują znacznie więcej rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo i ułatwiających jego komfortową obsługę. Najpopularniejsze są zabezpieczenia antywłamaniowe – okucia utrudniające podważenie ramy przez złodzieja wyposażone w dodatkowe rolki i zaczepy antywyważeniowe lub rygle hakowe.
Powodzeniem cieszą się też blokady rozwarcia, przydatne w pokojach dziecięcych, a także funkcja mikro-wentylacji z jednoczesnym zabezpieczeniem antywłamaniowym.
W codziennym użytkowaniu sprawdzają się ograniczniki otwarcia skrzydła, blokady obrotu klamki, które zapobiegają nieodpowiedniemu otwieraniu okna i wyczepieniu skrzydła z zawiasów, a także zatrzaski balkonowe czy – w przypadku drzwi tarasowych – systemy bez-progowe.
Estetykę i łatwość pielęgnacji poprawiają ukryte zawiasy (niewidoczne na powierzchni ramy). Nowoczesne okucia dzięki dobrym jakościowo powłokom ochronnym są bardzo trwałe, odporne na korozję i zarysowania. Są wykonane dokładnie, dobrze dociskają skrzydło do ościeżnicy i umożliwiają swobodną, bezwysiłkową obsługę okna. Na zamówienie można wyposażyć je w automatyczne systemy sterowania.

Podobne wpisy:
  1. Okna nietypowe
  2. Okna przesuwne
  3. Dobór produktu zależy od rodzaju drewna
  4. Okapnik okna
  5. Jakie okna wybrać
komentarze: 0 » tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz

Możesz używać następujące tagi i atrybuty HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>