Lip 5

Okapnik okna

Kategoria: Okna

Okapnik okna wspomaga ochronę profili drewnianych tam, gdzie są one najmocniej narażone na kontakt z wodą, czyli na dolnym ramiaku ościeżnicy.

Również ramę skrzydła osłania się listwą, która przy okazji maskuje termookapnik na ościeżnicy, zwiększając estetykę okna. Dzięki takiej ochronie woda nie zalega w zagłębieniach ramy, tylko spływa w dół.

Przepustowość okapnika i wielkość komory odwadniającej dobiera się do wymiarów okna. Okapniki są najczęściej aluminiowe, zazwyczaj z przekładką termiczną, która zapobiega wychładzaniu dolnej strefy okna.

Okapniki mogą być przykręcane lub wbijane. Przykręcane łatwiej w razie potrzeby zdemontować, nie uszkadzając struktury ramy. Standardowo okapniki mają kolor biały oliwkowy, srebrny lub złoty, ale za dopłatą można zamówić je w innym kolorze.

Czasami okapnik maskuje się dodatkową listwą drewnianą. To nie tylko znacząco podnosi estetykę okna, ale też poprawia jego parametry cieplne. Niestety, ze względu na stały kontakt z wodą nakładka wymaga częstej renowacji.

Podobne wpisy:
  1. Okna przesuwne
  2. Dobór produktu zależy od rodzaju drewna
  3. Jakie okna wybrać
  4. Materiał na okna
  5. Okna nietypowe
komentarze: 0 » tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz

Możesz używać następujące tagi i atrybuty HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>