Lut 2

Podział drzwi ze względu na konstrukcję

Kategoria: Dom, Drzwi

Drzwi płytowe
Powstają przez obustronne oklejenie drewnianej ramy płytami wiórowymi lub stolarskimi, które następnie pokrywa się fornirem, sklejką lub płytami HDF. Wykończenie można różnicować kolorystycznie, dzięki czemu pomimo prostej, gładkiej powierzchni wyglądają atrakcyjnie.

Drzwi płycinowe
W ich przypadku pola między elementami drewnianej ramy wypełnia się cienkimi płycinami, które wykonuje się z różnych materiałów, na przykład ze sklejki, z tworzywa lub ze szkła. Wypełnienia można też zrobić z grubszych filongów sklejanych z drobnych elementów pełnego drewna i ozdabianych na krawędziach frezem.

Drzwi przeszklone
Sprawiają wrażenie lżejszych niż drzwi pełne. Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach bez okien, do których wpuszczają nieco dziennego światła. Dzięki możliwości zastosowania szyb o różnej przejrzystości i dowolnym kolorze zyskują na atrakcyjności.

Podobne wpisy:
  1. Drzwi wewnętrzne mogą mieć konstrukcję płytową lub płycinową.
  2. Jak dobrać drzwi do wnętrza
  3. Jak dopasować drzwi do wnętrza
  4. Drzwi jak ulał
  5. Usytuowanie a rodzaj drzwi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz

Możesz używać następujące tagi i atrybuty HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>